Eestis on koroonaviiruse ülemaailmse pandeemia tõttu kuulutatud välja eriolukord.

Viiruse leviku tõkestamiseks on alates 17.03 taastatud piirikontroll, piiratud on Schengeni sise- ja välispiiri ületamist. Eestisse sisenemise võimaluste kohta loe Politsei ja piirivalveameti veebilehelt.

Palume välisriikides viibivatel Eesti elanikel, kes soovivad koju naasta, teha seda viivitamatult. 

Loe täpsemalt koroonaviirusega seonduvatest piirangutest ning uuri korduma kippuvaid küsimusi Välisministeeriumi veebilehelt.

Me hoolime Sinu ja kõigi teiste tervisest. Seetõttu palub saatkond koroonaviiruse ja gripi leviku tõkestamiseks tõsiselt kaaluda saatkonda tuleku vajadust. Aitäh mõistva suhtumise eest!

Lähemalt

Reisimine Iisraeli

TÄHELEPANU!

Seoses uue koroonaviiruse leviku tõkestamise meetmetega on Iisrael kehtestanud alates 9. märts 2020 kell 20.00 Iisraeli kodanikele ja alates 12.märts 2020 kl 20.00 kõigile Iisraelis elavatele välismaa kodanikele riiki saabumisest 14 päevase koduse karantiini nõude. Hotell karantiinis olemiseks ei sobi. Piiril küsitakse Iisraeli I.D olemasolu (Teudat Zehut) mis kinnitab Iisraeli residentsust või kodakondsust, et isikul oleks võimalik kõiki karantiini nõudeid täita. Iisrael on andnud varasemalt soovituse jätta ära rahvusvahelised konverentsid, festivalid ja muud üritused riigis.

Nõue laiendab varasemat otsust Iisraelis elavate isikute kodukarantiini kohustust, kui nad saabusid riiki järgmistest piirkondadest:  Austria, Itaalia, Andorra, Saksamaa, Jaapan, Egiptus, Hiina, Macau, Hong Kong, Singapur, San Marino, Hispaania, Prantsusmaa, Lõuna- Korea, Šveits ja Tai.

Alates 15.märts on suletud Iisraeli meelelahutusasutused, soovitus hoida 2 m vahemaad. Turistidel palutakse lahkuda esimesel võimalusel, enne kui kõik transpordiühendused välismaailmaga on katkenud.  Loe enam korduma kippuvate küsimuste  rubriigist.

Palume jälgida kohalikku meediat ja võimude antavaid korraldusi.  Tervishoiuministeeriumi juhised inglise keeles: https://govextra.gov.il/ministry-of-health/corona/corona-virus-en/

 

 

Terrorismioht Iisraelis on jätkuvalt kõrge. Seoses sõjaliste pingete kasvuga regioonis tuleks Iisraelisse reisi plaanides end kursis hoida viimaste uudistega. 

Info piirkonniti

Iisraeli piirialadel (Gaza, Liibanon, Süüria ja Egiptus) tuleb säilitada suur ettevaatlikus.  Vältida reisimist GazasseTuleb arvestada, et julgeolekuolukord Iisraelis on kiiresti muutuv. Võimalikud on terroriaktid ja vägivaldsed vahejuhtumid (tulistamine, pussitamine, kividega loopimine, autoga ettekavatsetud otsasõit) nii Iisraelis kui Palestiina Omavalitsuse territooriumil.

Eriti tähelepanelik tuleb olla Palestiina aladel Jordani jõe läänekaldal ning hoiduda suurematest kogunemistest ja meeleavaldustest. Alates 30.märtsist 2018 on Gaza sektori ümbruses korraldatud regulaarselt massimeeleavaldusi.  Soovitame olla ettevaatlik Jeruusalemma vanalinnas, Ida-Jeruusalemmas, Palestiina Omavalitsuse aladel Jordani jõe läänekaldal ning Gaza sektori läheduses paiknevate asulate külastamisel.  Üksikuid rakette on viimase aasta jooksul tulistatud Gaza sektorit ümbritsevate Iisraeli asulate suunas sh Sderot, Ashkeloni ja Ber Sheva linnadesse.

Tel Aviv on reisisihina multikulturaalne, siiski tuleks säilitada tavapärane ettevaatlikus oma isiklike asjade suhtes (eriti rannas).

Tasub teada

Iisraeli reisiinfo

Teed on Iisraelis head, liiklus väga tihe ja kiirused üsna suured, seetõttu tuleb autoga liigeldes olla väga tähelepanelik. Euroopa Liidus välja antud juhiloaga tohib Iisraelis sõita aasta aega, pikemal viibimisel tuleb taotleda kohalikku luba. Maanteedele on paigaldatud radarisüsteem, mis registreerib kiiruseületajad. Iisraelis on tasuline teelõike, mille eest maksmine toimub samuti radariga registreerimise alusel.

Tähelepanelik tuleks olla nädalavahetuseti: ortodokssete juutide elurajoonides (Mea Shearim Jeruusalemmas, Bnei Brak Tel Avivis jt) alates reede päikeseloojangust kuni laupäeva päikeseloojanguni (sabat) autodega ei sõideta ning mõnikord suletakse elurajooni sisse- ning väljasõiduteed selleks ajaks hoopis. Autoga liigeldes tuleb arvestada, et Iisraeli suurima püha Yom Kippuri ajal (liikuv püha, enamasti septembris) on igasugune auto- ja bussiliiklus 24 tundi suletud.

Ühistransport toimib Iisraelis hästi. Siingi tuleb pöörata tähelepanu sellele, et enamuses linnades liinibussid sabati ajal ei sõida, ka linnadevahelised bussid ei liigu. Sel ajal saab ühest linnast teise sõiduks kasutada mikrobusse, mis väljuvad tavaliselt bussijaamast. Igal ajal saab muidugi kasutada taksot (Gett rakendus).

 

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Tel Avivis

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikud viibida Iisraelis viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul pass kehtivusega min 6 kuud pärast kavandatavat lahkumist Iisraeli territooriumilt, võidakse paluda näidata tagasisõidupiletit ja riigis viibimiseks vajalikke rahalisi vahendid.

Riiki saabujale annab piirivalveametnik passi vahele lahtise väikeseformaadilise Iisraelis viibimise loa, millel on märgitud ajavahemik, mille jooksul isikul on võimalik Iisraeli riigis viibida. Viibimisluba tuleb passi vahel säilitada kuni Iisraelis viibimise lõpuni ja Iisraeli ametnikel on õigus selle loa olemasolu kontrollida.

Iisrael võib teha piiranguid riiki sisenemisel. Isikutel, kes on varem Iisraelis töötanud või külastavad Iisraelis elavaid välismaalasi, soovitame enne Iisraeli külastust pöörduda Iisraeli saatkonda Helsinkis ja täpsustada piiri ületamisega seotud asjaolusid ja võimalikke piiranguid.

Juhime tähelepanu sellele, et Iisrael võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Iisraeli saatkonda:

Iisraeli saatkond Helsinkis
Yrjönkatu 36, 00100 Helsinki
Tel: (+358 9) 6812 020
Faks: (358 9) 1356 959
E-mail: info@helsinki.mfa.gov.il
http://embassies.gov.il/helsinki/AboutTheEmbassy/Pages/Suurl%C3%A4hetyst%C3%B6.aspx

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.