Reisimine Iisraeli

TÄHELEPANU!

Riiki sisenemise tingimused: Alates 1. novembrist 2021 lubatakse vaktsineeritud üksikturistidel Iisraeli siseneda riikidest, mida Iisraeli tervishoiuministeerium ei pea “punaseks” riigiks (juhul kui viibib seal kahe nädala jooksul enne reisi). Jätkulennuga, mis läbib punast riiki ei loeta punasest riigist sisenemiseks seni, kuni pole transiiditsoonist lahkutud.

KAS MA VAJAN IISRAELI KÜLASTAMISEKS IKKA COVID-19 PCR TESTI?  Jah.

Kõik Iisraeli reisijad peavad lennule minnes esitama :

täidetud on-line deklaratsiooni, kuhu laadida lisaks oma vaktsineerimise/paranemise sertifikaat.

– negatiivse PCR-testi tulemus (72h enne reisi) kohta. See kehtib ka vaktsineeritud või koroonaviirusest paranenud inimeste kohta;

– vaktsineerimise sertifikaadi (viimase 6 kuu sees vaktsineeritud)

Karantiinist vabastuseks tuleb teha Tel Avivi lennujaamas teine PCR test, mille negatiivse vastusega saab karantiinist väljuda (enamasti 24h sees).Kui vastus on posiitvne tuleb veeta isolatsioonis või haiglas välismaalase kulul ja erakindlustuse alusel. Võltsitud dokumentide ja või isolatsiooni reeglite rikkumise eest või kaasneda 5 aastane sisenemise keeld.

Riigisisesed piirangud:  Iisraeli roheline passi reeglid . Säilinud on maskikohustus siseruumides.

Lisainfo reisipiirangute kohta.

Riigisisesed piirangud: riigis on taastatud rohelise passi reeglid ja kasutusel on piirkondlikud juhised , maski kandmise kohustus siseruumides.

Juhime tähelepanu sellele, et Iisrael võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Iisraeli saatkonna poole Helsingis. 

Terrorismioht Iisraelis on jätkuvalt kõrge. Seoses sõjaliste pingete kasvuga regioonis tuleks Iisraelisse reisi plaanides end kursis hoida viimaste uudistega. 

Info piirkonniti: Iisraeli piirialadel (Gaza, Liibanon, Süüria) tuleb säilitada suur ettevaatlikus.  Seoses kevadise eskalatsiooniga, vältida reisimist GazasseTuleb arvestada, et julgeolekuolukord Iisraelis on kiiresti muutuv. Võimalikud on terroriaktid ja vägivaldsed vahejuhtumid (tulistamine, pussitamine, kividega loopimine, autoga ettekavatsetud otsasõit). Soovitame olla ettevaatlik Jeruusalemma vanalinnas, Ida-Jeruusalemmas, Palestiina Omavalitsuse aladel Jordani jõe läänekaldal ning Gaza sektori läheduses paiknevate asulate külastamisel,  tasub hoiduda suurematest kogunemistest ja meeleavaldustest.  Peale maikuiseid pingeid, ka septembris tulistas Hamas Gazast Iisraeli asulate suunas (Sderot, Ashkelon).

Tel Aviv on reisisihina multikulturaalne, siiski tuleks säilitada tavapärane ettevaatlikus oma isiklike asjade suhtes (eriti rannas).

Tasub teada

Iisraeli reisiinfo

Teed on Iisraelis head, liiklus tihe ja kiirused suured, seetõttu tuleb autoga liigeldes olla väga tähelepanelik. Euroopa Liidus välja antud juhiloaga tohib Iisraelis sõita aasta aega, pikemal viibimisel tuleb taotleda kohalik luba. Maanteedele on paigaldatud radarisüsteem, mis registreerib kiiruseületajad. Iisraelis on tasuline teelõike, mille eest maksmine toimub samuti radariga registreerimise alusel.

Tähelepanelik tuleks olla nädalavahetuseti: ortodokssete juutide elurajoonides (Mea Shearim Jeruusalemmas, Bnei Brak Tel Avivis jt) kus alates reede päikeseloojangust kuni laupäeva päikeseloojanguni (sabat) autodega ei sõideta ning mõnikord suletakse elurajooni sisse- ning väljasõiduteed selleks ajaks. Autoga liigeldes tuleb arvestada, et Iisraeli suurima püha Yom Kippuri ajal (liikuv püha, enamasti septembris) on igasugune auto- ja bussiliiklus 24 tundi suletud.

Ühistransport toimib Iisraelis hästi. (hetkel pandeemia tõttu hõredam graafik)  tähelepanu, liinibussid sabati ajal ei sõida. Sel ajal saab ühest linnast teise sõiduks kasutada mikrobusse, mis väljuvad tavaliselt bussijaamast või taksot (Gett rakendus).

Konsulaarabi ja -teenuseid saab Eesti saatkonnast Tel Avivis

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikud viibida Iisraelis viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul pass kehtivusega min 6 kuud pärast kavandatavat lahkumist Iisraeli territooriumilt, võidakse paluda näidata tagasisõidupiletit ja riigis viibimiseks vajalikke rahalisi vahendid. (pandeemia tõttu hetkel välisriikide kodanikud ilma eriloata Iisraelisse ei pääse )

Riiki saabujale annab piirivalveametnik passi vahele lahtise väikeseformaadilise Iisraelis viibimise loa, millel on märgitud ajavahemik, mille jooksul isikul on võimalik  riigis viibida. Viibimisluba tuleb passi vahel säilitada kuni Iisraelis viibimise lõpuni ja ametnikel on õigus selle olemasolu kontrollida. Iisrael võib teha piiranguid riiki sisenemisel. Isikutel, kes on varem Iisraelis töötanud või külastavad Iisraelis elavaid välismaalasi, soovitame enne Iisraeli külastust pöörduda Iisraeli saatkonda Helsinkis ja täpsustada piiri ületamisega seotud asjaolusid ja võimalikke piiranguid.

Juhime tähelepanu sellele, et Iisrael võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

lähim Iisraeli saatkond:

Iisraeli saatkond Helsinkis
Yrjönkatu 36, 00100 Helsinki
Tel: (+358 9) 6812 020
Faks: (358 9) 1356 959
E-mail: info@helsinki.mfa.gov.il
http://embassies.gov.il/helsinki/AboutTheEmbassy/Pages/Suurl%C3%A4hetyst%C3%B6.aspx

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.