Info piirkonniti

Alati on vajalik olla tähelepanelik reisides Palestiina aladel Jordani jõe läänekaldal ning eriti hoiduda suurematest kogunemistest ja meeleavaldustest. Turist peaks valmis olema tugevdatud turvakontrolliks piiripunkte ületades ning alati passi kaasas kandma. Reisimine Gaza piirkonda on turistidele suletud. Tuleb arvestada, et Iisraeli põhja- ja kirdeosas (Haifa, Tiberias) on tugevdatud ettevaatusabinõusid seoses olukorraga Süürias.

Jeruusalemmas liikudes peaks turist jälgima uudiseid ja kohalike võimude turvajuhiseid, hoiduda tuleks paikadest, kus toimuvad meeleavaldused või muud kogunemised. Nii juudi kui ka islami usupühade ajal, aga ka minnes araabia elanikkonnaga Ida-Jeruusalemma või ortodokssesse Mea Shearimi linnaossa, tuleks rõivastuda tagasihoidlikult.

Teed on Iisraelis head, liiklus väga tihe ja kiirused üsna suured, seetõttu tuleb autoga liigeldes olla tähelepanelik. Euroopa Liidus välja antud juhiloaga tohib Iisraelis sõita aasta aega, pikemal viibimisel tuleb taotleda kohalikku luba. Maanteedele on paigaldatud radarisüsteem, mis registreerib kiiruseületajad; trahv sellise rikkumise eest on suur. Iisraelis on üks tasuline maantee, mille eest maksmine toimub samuti radariga registreerimise alusel. Linnade ümbruses esineb suuri liiklusummikuid.

eripäradest rääkides, nädalavahetustel ortodokssete juutide elurajoonides (Mea Shearim Jeruusalemmas, Bnei Brak Tel Avivis jt) shabbati ajal alates reede päikeseloojangust kuni laupäeva päikeseloojanguni (sabat) autodega ei sõideta ning mõnikord suletakse elurajooni sisse- ning väljasõiduteed. Autoga liigeldes tuleb arvestada, et Iisraeli suurima püha Jom Kippuri ajal (liikuv püha, enamasti septembris -oktoobris) on igasugune auto- ja bussiliiklus peatatud.  Ühistransport toimib Iisraelis hästi, selleks on vaja soetada eelnevalt Rav Kar kaart. Siiski ei tasu unustada, et shabati ajal bussid ei sõida sh ka linnade vaheli. Pühadeaegseid liikumissoovitusi jagavad seljakoti reisijad sh saab mõnest linnast teise sõiduks kasutada näiteks mikrobusse. Taksod on hästi märgistatud. Kõige lihtsam on keelt oskamata kasutada taksorakendust Gett. Juhul kui tänavalt takso püüda, tasub välismaalasel sõidu hinnas eelnevalt kokku leppida või paluda, et juht lülitaks sisse taksomeetri. Õhtusel ajal peale kella 21 on taksosõit 25% kallim. Kui küsite lennujaama takso hinda, sõltub summa sõitjate arvust, pagasi olemasolust ning lõpuks liiklusummikustest teel.