Eesti passi ja ID-kaardi taotlemine

Enne saatkonna poole pöördumist, palume Teil tutvuda Eesti isikut tõendavate dokumentide taotlusvõimalustega. Palun arvestage, et pass jõuab Tel Avivi umbes 8 nädalaga. 

Millal pean reisidokumentide tellimiseks tulema isiklikult Eesti saatkonda?

  • Kui pass enam ei kehti või politsei sõnul tuleb teil sõrmejäljed uuesti anda
  • Kui laps vajab uut passi ja on vahepeal saanud 12. aastaseks.
  • Kui soovite et teie valmis dokumendi võiks  kätte saada keegi teine Eesti kodanik. Vastav volitus tuleb siis esitada koos passitaotlusega, tagantjärele seda ei saa teha.

Muudel juhtudel on dokumente mugavam uuendada Politsei iseteenindus keskkonnas.(tuvastate end ID-kaardi, mobiil-ID või Smart ID -ga)

või

esitada dokumendi taotlus POSTI TEEL

selleks pange ümbrikusse:
· täidetud taotlusankeet
· maksekviitung riigilõivu tasumise kohta. riigilõivud leiate siit ja välismaalt makstes pangaviited  siit
· dokumendi väljastuskohaks märkige ankeedile kas Eesti saatkond Tel Avivis või endale sobiv PPA teenindusbüroo Eestis
· digitaalne värvifoto saatke e-mailiga aadressile ppa@politsei.ee ja selgituseks lisage nimi ja isikukood

Taotlus
Politsei- ja Piirivalveamet
Pärnu mnt 139
Tallinn 15060 Eesti

 

Saatkonnas passi taotlemiseks (aeg tuleb alati ette broneerida):

  • passitaotluse saab täita saatkonnas või võtta kaasa väljatrükituna
  • esmakordsel passi taotlemisel tuleb täita lisaks :lisaankeet +  originaaldokument tõendamaks Eesti kodakondsusesse kuulumist (nt. arhiivitõend, Eesti kodanikust lapsevanema Eesti dokumendikoopia, sünnitunnistus vms). Juhul kui kasutate Iisraeli Perekonnaseisudokumenti ( Population and Immigration Authority) soovitame tellida kakskeelne (inglise, heebrea) dokument, siis vajate sellele ainult apostilli, mille saate Iisraeli välisministeeriumist. Muudes keeltes olevad dokumendid vajavad esmalt tõlget kas eesti, inglise või vene keelde, mis peab olema kas vandetõlgi tõlgitud või kinnitatud notari poolt.
  • alaealisele esmakordsel passi taotlemisel, kui teine lapsevanem ei ole Eesti kodanik, vanema või hooldaja kirjalik nõusolek ja passikoopia,
  • värviline digifoto saatke aadressile ppa@politsei.ee ja selgituseks lisage fotol oleva isiku nimi ja isikukood/või sünniaeg. vaata klippi kuidas teha ise digifotot 
  • Kui soovite, et teie passi saaks kätte teie asemel teine inimene,  tuleb vastav taotlus koos passitaotlusega esitada  (NB! volitatud isikul peab olema kehtiv Eesti dokument)
  • Riigilõivu saab saatkonnas maksta ainult pangakaardiga. (vajate  PIN koodi).  Sularaha saatkonnas vastu ei võeta. Kui maksate riigilõivu ülekandega, võtke maksekorralduse koopia  kaasa. Pangaviited leiate siit

 

KUI OOTATE OMA UUT PASSI TEL AVIVI saatkonda: Uued reisidokumendid saabuvad Tel Avivi saatkonda umbes 8 nädalaga. Dokumendi taotluse staatust on võimalik ise jälgida E-päringuga Politsei- ja Piirivalveameti lehel  ja kui dokument saabub, teavitame teid e-kirjaga, et saaksite sobiva aja broneerida. Tuleme meelde, et pass/ID-kaart väljastatakse alates 15-ndast eluaastast ainult dokumendi omanikule või taotluse sisseandmisel volitatud isikule.