Eesti passi ja ID-kaardi taotlemine

Enne saatkonna poole pöördumist, palume Teil tutvuda Eesti isikut tõendavate dokumentide taotlusvõimalustega. Palun arvestage, et pass jõuab Tel Avivi umbes 8 nädalaga. Ekspressteenused on saadaval ainult Eestis.

Millal pean reisidokumentide tellimiseks tulema isiklikult Eesti saatkonda?

  • Kui teie biomeetria (sõrmejäljed) enam ei kehti. Kontrolli biomeetria kehtivust siit 
  • kui soovite et teie passi või ID kaardi võiks kätte anda teie usaldusisikule (teine Eesti kodanik) siis vastav volitus tuleb esitada koos passitaotlusega vastuvõtul. Tagantjärele enam volitada ei saa.

sest dokumente mugavam uuendada Politsei iseteenindus keskkonnas.(tuvastate end ID-kaardi, mobiil-ID või Smart ID -ga)

või

esitada dokumendi taotlus POSTI TEEL saatke

Taotlus
Politsei- ja Piirivalveamet
Pärnu mnt 139
Tallinn 15060 Eesti

· täidetud taotlusankeet
· maksekviitung riigilõivu tasumise kohta. riigilõivud leiate siit ja välismaalt makstes pangaviited  siit
· dokumendi väljastuskohaks märkige omale sobiv koht ( kas Eesti saatkond Tel Avivis või PPA teenindusbüroo Eestis)
· digitaalne värvifoto saatke e-mailiga aadressile [email protected] , selgituseks lisage nimi ja isikukood

Saatkonnas konsuli juures passi taotlemiseks (tuleb alati aeg broneerida):

  • passitaotluse saab täita saatkonnas või võtta kaasa väljatrükituna
  • esmakordsel passi taotlemisel tuleb täita lisaks :lisaankeet +  originaaldokument mis tõendab Eesti kodakondsusesse kuulumist (nt. arhiivitõend, Eesti kodanikust lapsevanema Eesti dokumendikoopia, sünnitunnistus vms). Iisraeli ( Population and Immigration Authority) saab tellida kohe kakskeelse (inglise, heebrea) dokumendi, mis tuleb kinnitada apostilliga, mille saab kas Iisraeli välisministeeriumist. või kohtust.
  • muudes keeltes olevad dokumendid vajavad tõlget kas eesti, inglise või vene keelde ja peab olema kas vandetõlgi poolt tõlgitud või tõlge kinnitatud notari poolt.
  • lapsele esmakordsel passi taotlemisel, kui teine lapsevanem ei ole Eesti kodanik, lisage teise vanema  dokumendi koopia ja kirjalik nõusolek
  • värviline digifoto saatke aadressile [email protected] ja selgituseks lisage fotol oleva isiku nimi ja isikukood/või sünniaeg.  klipp kuidas teha ise digifotot 
  • Kui soovite, et teie passi saaks kätte teie asemel teine inimene,  tuleb vastav taotlus koos passitaotlusega esitada  (NB! volitatud isikul peab olema kehtiv Eesti dokument)
  • saatkonnas saab riigilõivu maksta ainult pangakaardiga. (vajate  PIN koodi).  Sularaha saatkonnas vastu ei võeta. Kui maksate riigilõivu ülekandega, võtke maksekorralduse koopia  kaasa. Pangaviited leiate siit

 

KUI OOTATE OMA UUT PASSI TEL AVIVI saatkonda: Uued reisidokumendid saabuvad Tel Avivi saatkonda umbes 8 nädalaga. Dokumendi taotluse staatust on võimalik ise jälgida E-päringuga Politsei- ja Piirivalveameti lehel  ja kui dokument saabub, teavitame teid e-kirjaga, et saaksite sobiva aja broneerida. Tuleme meelde, et pass/ID-kaart väljastatakse alates 15-ndast eluaastast dokumendi omanikule või taotluse sisseandmisel volitatud isikule.