Välisminister Eva-Maria Liimets külastas  2.-3. mail Iisraeli.

Kohtumised toimusid välisministri Yair Lapidi ja kaitseminister Benny Gantziga kus keskenduti muutunud julgeolekuolukorral Euroopas, Venemaa sõjale Ukrainas, kahepoolsed suhtele ja regionaalsele julgeolekule Lähis-Idas.

Välisminister Liimets rõhutas kohtumisel välisminister Lapidiga, et Venemaa sõja lõpetamiseks on tähtis nende agressiivsed plaanid nii sõjaliselt kui ka poliitiliselt läbi kukutada ning Ukrainat jätkuvalt kõigiti aidata. „Venemaa agressiooni tõrjumine ja tema sundimine tagasi enda piiridesse on kogu demokraatliku maailma huvides. See sõda peab olema Venemaale pikaks ajaks valus strateegiline viga, et suveräänsete riikide territooriumite hõivamine ja rahumeelsete inimeste tapmine ei korduks,“ sõnas Liimets.

Eesti ja Iisraeli headest kahepoolsetest suhtest kõneldes tõi Liimets nii Iisraeli välisministri kui ka kaitseministriga kohtudes soovi arendada veelgi küber- ja digivaldkonna koostööd. „Me näeme suuri võimalusi oma kogemuste ja õppetundide vastastikuseks jagamiseks. Iisrael on Eesti jaoks ka üks võtmeriike kübetrurvalisuse valdkonnas ja juba praegu on meil käimas aktiivne dialoog,“ ütles Eesti välisminister. Liimets lisas, et olulisel kohal on ka kahe riigi kaitsekoostöö arendamine.

Eesti välisminister kohtus visiidil ka Iisraeli riikliku julgeolekunõuniku Eyal Hulataga ja Eesti-Iisraeli parlamendirühma esimehe Simon Davidsoni ja MK Gila Gamliel’iga. Samuti tegi väljasõidu Gaza kontrolljoonele.

Minister Liimets asetas pärja ka ülemaailmse holokausti mälestuskeskuse Yad Vashemi juurde ning külastas Peresi rahu ja innovatsioonikeskust.

Enam fotosid siit.

Yad Vashemi külastus  “me ei unusta iial”