Oluline info Eestisse reisimise kohta

Eestisse on lubatud reisida, töötama ja õppima tulla kõigist maailma riikidest. Eestisse tulekule esitatavad täiendavad nõuded sõltuvad nii Eestis konkreetsel ajahetkel kehtivatest piirangutest kui selle riigi riskitasemest, kust saabutakse. Kui oled vaktsineerimata või pole haigust läbi põdenud, arvesta, et Eestisse tulles võib olla vajalik eneseisolatsioon. 72h enne Eestisse saabumist tuleb täita piiriületaja ankeet.

Kellele piirangud kohalduvad vt riikide tabelid Piirangute rakendamine sõltub riigist millest Eestisse tullakse või mida tulles läbitakse. Eri riikidest tulles kohalduvad seetõttu erinevad piirangud sõltuvalt konkreetse riigi ohutasemest, mida hinnatakse viimase 14 päeva nakatumisnäitaja põhjal 100 000 elaniku kohta. Riigid on jagatud nakatumisriski järgi rohelise, kollase ja punase nimekirja riikideks: rohelistes riikides on nakatumisnäitaja kuni 75, kollastes 75-200 ja punastes üle 200.

Eestisse saabudes pead olema valmis esitama tõendi, mis kinnitab, et oled COVID-19 vastu vaktsineeritud või haiguse läbi põdenud. Kui sul vaktsineerituse või läbipõdemise kohta tõendit pole, tuleb end viiruse suhtes testida ning jääda eneseisolatsiooni sõltuvalt sellest, millisest riigist Eestisse saabud. Kui sul on haigustunnused ära reisi.

Koroonaviiruse testi tegemise ja eneseisolatsiooni kohustus sõltub reisimise hetkel Eestis  kehtivast riskitasemest ja riigist, kust saabutakse.  Riikide puhul, kust saabudes on Eestisse sisenemise tingimuseks negatiivse testi tõend, aktsepteeritakse kuni 72 h varem tehtud PCR-testi või kuni 48 h varem tehtud antigeeni testi tulemust. reisimine Iisraelist Eestisse 

  • Lisateave Eestis koroonaviiruse ja liikumispiirangute kohta riigi infotelefonilt 1247 (välismaalt helistades +372 600 1247) või e-mail  covid@1247.ee
  • Iisraelisse reisimine. Iisraeli saab reisida täeilikult vaktsineeritud inimesed vt täpsemalt Iisraeli sisenemine välisriigi kodanikud (inglise keeles)
  • taas-avanev Euroopa: pakub teavet reisijate karantiini- ja testimisnõuete kohta Euroopas