Eesti suursaadik Veikko Kala andis üle volikirja Iisraeli presidendile Isaac Herzogile

Eile, 14. septembril andis Eesti suursaadik Iisraelis Veikko Kala Jeruusalemmas üle volikirja Iisraeli presidendile Isaac Herzogile.

Tseremooniale järgnenud vestluses tõdesid Kala ja Herzog, et avaliku sektori teenuste digiteerimine on teema, mis on mõlemale poolele huvipakkuv ja vastastikku kasulik ning koostöö selles vallas on väärt süvendamist. COVID-19 pandeemia on seadnud meie ühiskonnad löögi alla, kuid pakkunud ka võimalusi innovatsiooniks ja kiirendanud mitmesuguste digitaalsete lahenduste kasutuselevõttu, sealhulgas haridussüsteemis. Eesti on valmis oma kogemust vahendama.

Vesteldi välispoliitilistel teemadel, julgeolekuolukorrast Lähis-Idas ning olukorrast Läänemere regioonis. Kohtumise lõpus avaldas president Herzog lootust, et tal õnnestub kohtuda ametisse astuva uue Eesti presidendiga.

Järgmisel aastal tähistavad Eesti ja Iisrael diplomaatiliste suhete sõlmimise 30. aastapäeva. Eesti saatkond Tel Avivis avati 2009. aasta novembris. Iisraelis elab ligi 800 Eesti kodakondsusega inimest ja tänavu loodi Iisraelis Eesti kultuuri selts.

Veikko Kala on sündinud 12. veebruaril 1981. aastal Tartus. Ta liitus Eesti välisministeeriumiga 2005. aastal ning on töötanud erinevatel ametikohtadel, sealhulgas Eesti suursaatkonnas Viinis, ning olnud asejuht Eesti suursaatkonnas Moskvas. Aastatel 2019–2021 oli ta peaministri välisnõunik, pärast mida alustas tööd suursaadikuna Iisraelis.