Riiki sisenemise tingimused

Juhime tähelepanu sellele, et Iisraelil on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike  koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

Soovitame riiki sisenemise tingimused sõltuvalt plaanitava reisi iseloomust üle täpsustada lähimast saatkonnast:

Iisraeli Suursaatkond Helsingis
Aadress: Yrjönkatu 36, 00100 Helsinki
Telefon: (358 9) 681 20 20
Faks: (358 9) 135 69 59
E-post: info@helsinki.mfa.gov.il

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut  Travel Information Manual´i (TIM), kus  reisisihi, passiandmete ja reisi eesmärgi sisestades saate informatsiooni viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja täiendavate nõuete kohta.

Välisministeeriumile edastatud andmetel võivad Eesti kodanikud Iisraelis viibida ilma viisata kuni 90 päeva poole aasta jooksul.

Eesti kodanikul peab Iisraeli saabudes olema kaasas pass (kehtiv vähemalt 6 kuud pärast saabumispäeva), tal peab olema ette näidata tagasisõidupilet ja riigis viibimiseks vajalikud rahalised vahendid.

Riiki saabujale lüüakse passi sissesõidutempel. Kui isikul on plaanis sama passiga hiljem külastada mõnda araabia riiki (v.a. Egiptus või Jordaania), võib Iisraeli saabudes paluda, et sissesõidutemplit passi ei löödaks. Viimastel aastatel on siiski üldiseks tavaks piiril tempel passi lüüa, kuna sissesõidutempli puudumine võib tekitada raskusi Iisraelis ringiliikumisel, eelkõige kui on plaanis külastada Palestiina alasid ja läbida mõni Iisraeli kontrollpunkt.

Iisrael võib teha piiranguid riiki sisenemisel. Isikutel, kes on varem Iisraelis töötanud või külastavad Iisraelis elavaid välismaalasi, soovitame enne Iisraeli külastust pöörduda Iisraeli saatkonda Helsinkis ja täpsustada piiri ületamisega seotud asjaolusid ja võimalikke piiranguid.

Alates juunist 2009 on esinenud juhtumeid, mil EL kodanikele kes tulevad Iisraelisse Jordaania kaudu, lüüakse passi tempel “Palestinian Authority only”. Tuleb arvestada, et sellise templiga reisidokumendis üle Iisraeli kontrolljoone ei lubata. Kui sisenete Iisraeli Jordaania kaudu ja soovite hiljem ületada ka Läänekalda/Iisraeli vahelise kontrolljoone, tuleb seda piirikontrollis kindlasti öelda.